Co dělat ve Špindlerově Mlýně, když se vám nechce lyžovat

Špindlerův Mlýn je předním krkonošským střediskem pro zimní i letní turistiku. Letošní zima byla zatím na sněhovou nadílku docela skoupá, a tak ani naše vyhlídky na pravou zimní dovolenou nebyly v polovině ledna příliš růžové. U nás v Polabí žádný sníh nebyl, a tato situace platila i o Vrchlabí, kde jsme viděli, jak sjezdovky pokrývají umělým sněhem. Obrat nastal ještě první den našeho týdenního pobytu, kdy začalo intenzivně sněžit, a během tří dnů napadl skoro metr čerstvého prašanu. Teplota se stále udržovala mírně pod nulou, takže žádná obleva, žádné kruté mrazy, prostě zimní idyla. Posílám vám pár tipů, co podniknout, když se vám ve Špindlerově Mlýně zrovna nechce sjezdovat.

Z kopce na sáňkách

Pokud si chcete užít krkonošské kopce v zimě jinak než na lyžích/snowboardu, doporučuju 3,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu. Autobus vyjíždí z centra Špindlerova Mlýna a po nějakých 20 minutách vás vyveze ke Špindlerově chatě. Tam dostanete sáňky nápadně podobné těm, které dostal v Mrazíkovi Ivan od Baby Jagy. Nasednete a vaše dítě, kvůli kterému to celé podnikáte, si dá nožičky na konstrukci sáněk. Ty vaše budou po celou dobu plandat ve vzduchu, protože jimi zatáčíte. A svištíte dolů! Některé úseky jsou dost adrenalin, protože brzdíte nohama a vítr vám odnáší sníh přímo do obličeje a očí. Pokud si nevezmete ani helmu, ani brýle jako já, tak máte za chvilku sníh úplně všude, nic nevidíte a občas musíte zatočit. Vaše dítko ale výská radostí, a tak určitě pojedete ještě jednou. Na saních dojedete do Labského dolu a do centra vás buď odveze zase autobus, nebo se můžete projít 15 minut po běžecké a turistické trase Buď fit podél Labe. Je to moc hezká procházka, při které zvládnete i sněhovou bitvu!

Dolů i na obří pneumatice

Kousek od našeho ubytování v Bedřichově se nacházela lyžařská školička pro děti (Nanook Snowboard Ski School mohu jen doporučit). Dcera tam dva dny zkoušela první kroky na lyžích a hned vedle byl na kopci snowtubing – sjezd na obřích kolech/pneumatikách na sněžné klikaté dráze. Bylo to velké lákadlo, které jsem také vyzkoušela, a je to super zážitek!

Procházky a bruslení

Při našich vycházkách po okolí Špindlerova Mlýna jsme kousek od centra směrem na Medvědín objevili kluziště. Je k dispozici od 12 do 21 hodin a můžete si tam půjčit potřebné vybavení. Osobně jsme ho nezkusili, bylo tam plno.

Dovádění ve vodním světě

Pokud milujete vodu, tak ani s tím není ve Špindlerově Mlýně v zimě problém! Je tu akvapark a několik bazénů. My jsme chodili do Wellness centra Volareza v Bedřichově, které jsme měli pár kroků od našeho ubytování. Nabízí několik bazénů (pro nejmenší i pro dospělé, pro kondiční plavání i pro relaxaci, s vodní skluzavkou). Součástí je také obvyklý wellness provoz, kde najdete různé typy saun, masáží a dalších odpočinkových a zkrášlovacích procedur.

Křehoučké pečivo z nové pekárny

A na závěr jedno gastronomické doporučení. Od prosince 2017 je v centru Špindlerova Mlýna otevřená nová pekárna. Nachází se v Domě služeb a ručně tu dělají kvalitní pečivo – chléb, rohlíky, bulky, makovky, croissanty, záviny, a především báječné kynuté koláče. Pečou po malých dávkách průběžně celý den od 7,30 do 16,30 hodin. Půlhodinová ranní procházka pro čerstvé pečivo se stala naším rituálem, který rozhodně stál za to. Kolem 7. hodiny navíc krásně svítalo a hra bílé, lehce růžové a jasně modré oblohy byla okouzlující!

Pohled na Sněžku, ilustrační fotografie sáňkařské dráhy (foto web sankarska-draha.cz), procházka podél Labe, Labský důl – terénní informační středisko KRNAP

RSS